20 kwietnia 2018

XXVI Wieczór Modlitwy Młodych – 20 kwietnia

Ewangelia gangstera
W Piątek 20 kwietnia nasza parafia gościła młodzież z Archidiecezji Gdańskiej, która licznie zgromadziła się na XXVI Wieczorze Modlitwy Młodych. Blok ewangelizacyjny poprowadził nawrócony gangster Paweł Cwynar – wielokrotny recydywista, więzień szczególnie niebezpieczny, który za kratami spędził łącznie kilkanaście lat. Na pewnym etapie życia zaczął czytać Biblię i nawrócił się. Po wyjściu na wolność, zaczął życie od nowa. Wyjechał do Wlk. Brytanii, wykonywał najcięższe prace, spał w opuszczonych samochodach, wyjadał ze śmietników. Pomógł mu polski ksiądz, załatwił mu pracę na lotnisku Heathrow. Paweł stanął na nogi, zarobił na życie i wydanie książki „Wysłuchaj mnie, proszę”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć z tego wydarzenia: