XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

11 listopada 2018

1. Kartki na wypominki są jeszcze wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie oprócz niedzieli o godzinie 17.15 Msza św. za wypominanych w naszym kościele w każdy czwartek  o godzinie 18.00.
  2. Dzisiaj w niedzielę przeżywamy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. W naszym Kościele Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00. W kościołach w Polsce śpiewamy po komunii uroczyste Te Deum Laudamus i po Mszy św. Boże coś Polskę. O godzinie 12.00 w Bazylice Mariackiej Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. Zaproszenie od Rady dzielnicy na godzinę 17.00 do Domu Sąsiedzkiego na wspólny śpiew pieśni patriotycznych.
    • We wtorek spotkanie wspólnoty „Studnia Serc” po wieczornej Mszy św.
    • Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana-Tha w środę po wieczornej Mszy św.
    • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W piątek 16 listopada – Matki Bożej Ostrobramskiej
    • W sobotę 17 listopada – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  4. W przyszłą niedzielę 18 listopada odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W tym roku tak jak w ubiegłym na prośbę wielu Parafian opłatki będą roznoszone po domach i mieszkaniach przez naszych starszych lektorów. Wszystkie ofiary złożone będą przeznaczone na remont dachu naszego kościoła.
  5. Zbliża się w naszej parafii Peregrynacja Figury Św. Michała Archanioła z Gargano. Od środy Nowenna przed rozpoczęciem Peregrynacji. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
  6. W sobotę 17.11 o godzinie 15.00 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych w ostatnim roku czyli od listopada do października.
  7. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota kapłańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
    • Śp. Genowefa Mielczarek z Bartoszyc l. 81
    • Śp. Bolesława Pawelec z ul. Zagórnej l. 82