II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

25 lutego 2024

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu i niedzielę Ad gentes – Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Polecamy modlitwie sprawę misji i misjonarzy. Zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje prowadzi Ojciec Piotr Kwiatek
  3. W czwartek – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Również w czwartek na swoje comiesięczne spotkanie zapraszamy po wieczornej Mszy św. i adoracji rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii Św.
  4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9:00 po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godziny 16.30. w sobotę przedpołudniem kapłani odwiedzą swoich chorych. Ks. Marek odwiedzi swoich chorych w późniejszym terminie.
  6. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. O godzinie 15.00 Biskup Piotr Przyborek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, zapraszamy również rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków.
  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży
  9. Spotkania grup według ustalonego terminu
  10. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  11. Nasz zespół muzyczny Dzięki Twej Łasce chciałby zaprosić do podjęcia wspólnej codziennej modlitwy w intencji księży. Dlatego zapraszamy do inicjatywy: OgarnijMY Księży Modlitwą. Dla osób, które chcą włączyć się do tej Wielkopostnej inicjatywy zostały wyłożone obrazki z modlitwą z tyłu kościoła.
  12. Siostra Jakuba, która miała zbiórkę na potrzeby domu dla dziewcząt koło Gniezna pragnie serdecznie podziękować. Zebrała ponad 17.000 tyś złotych. Wielki Bóg zapłać.
  13. Zapraszamy do zakrystii. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami
    • Śp. Janina Bakies l. 76;
    • Śp. Teresa Pawlaczyk z ul. Magnoliowej l. 67;