XVI Niedziela Zwykła – 21. 07. 2019 r.

21 lipca 2019

1. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
  2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  3. Serdecznie witamy Księdza Marka Modzelewskiego, który w minionym tygodniu rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Księdzu Markowi wielu łask Bożych i zapewniamy o naszej modlitwie.
    • W poniedziałek – św. Marii Magdaleny
    • We wtorek – święto św. Brygidy
    • W środę – wspomnienie św. Kingi
    • W czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
  5. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  6. W czwartek w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów, taka możliwość będzie także po każdej Mszy św. w niedzielę.
  7. W przyszłą niedziele będziemy gościli w naszej parafii o. Roberta, którego pamiętamy z peregrynacji figury św. Michała Archanioła. Ojciec Robert będzie przez całą przyszłą niedzielę głosił kazania. Tego dnia o godzinie 18.00  Ojciec Robert zaprasza także na spotkanie formacyjne dla osób noszących szkaplerz św. Michała Archanioła.
  8. Trwają prace przygotowawcze przed wejściem  na dach kościoła. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyło 20 rodzin na sumę 3600 zł. Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary. Ofiary można składać tradycyjnie w zakrystii lub bezpośrednio na konto parafialne.
  9. 28 lipca wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę materiały dla grupy biało-złotej. Grupa biało-złota to grupa wsparcia modlitewnego.
  10. Na prośbę wielu Parafian chcemy raz jeszcze zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 28.02 – 06.03.2020. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po więcej informacji. Organizujemy również we wrześniu pielgrzymkę na Roztocze i do Lwowa w dniach 23.09 do 27.09, szczegóły w zakrystii.
  11. W kiosku i w zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    • Śp. Łucja Błaszczyk z ul. Szarej, l. 70
    • Śp. Teresa Piotrkowska-Rokita z ul. Zosi, l. 84