XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 r.

16 września 2018

2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. homilię głoszą ojcowie oblaci. Serdecznie witamy o. Łukasza Krauzego, który po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze.
    • We wtorek Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Ministrantów młodszych wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godzinie 18.45, natomiast ministrantów starszych i lektorów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej.
    • We wtorek również spotkanie wspólnoty „Studnia Serc” po wieczornej Mszy św.
    • Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana-Tha w środę po wieczornej Mszy św.
    • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.
    • W każdy czwartek o godzinie 17.30 spotkanie i próba śpiewu naszej scholki parafialnej.
    • W piątek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. Spotkanie dla Dzieci Maryi w niedzielę o godzinie 10.40. zapraszamy dzieci na spotkanie do salki parafialnej.
  5. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej w niedzielę po wieczornej Mszy św.
  6. Rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 23.09 o godzinie 18.45 po wieczornej Mszy św.
  7. Plan spotkań dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, w czwartek pierwsza grupa o godzinie 16.00 i druga grupa o 16.45.
  8. Msza święta dla młodzieży, zwłaszcza Bierzmowanej, w niedzielę o godzinie 18.00. bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
  9. Nasza Parafia organizuje rekolekcje „Kurs Alfa” skierowany do młodzieży bierzmowanej ale nie tylko.  Również dla młodych ludzi  pragnących pogłębiać swoją wiarę. Rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek 1 października w Liceum nr VIII przy ul. Kartuskiej. Zapisy dzisiaj w  niedzielę po każdej Mszy św.
  10. Pielgrzymka do Gietrzwałdu odbędzie się w ostatnią sobotę września. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 spod kościoła. Powrót późnym wieczorem.
  11. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne. W poniedziałek rozpoczęły się prace przy kolejnej części dachu. Do dzisiejszej niedzieli zebraliśmy 27530 zł. Ofiarę złożyło 195 rodzin. Nasz wkład własny wynosi 200 tyś.
  12. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Janusz Zboiński z ul. Zakopiańskiej l. 91
    • Śp. Aleksander Grabski z ul. Kartuskiej l. 92