II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

17 marca 2019

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu.
    • We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 8.45 (na prośbę mieszkańców Wzgórza Mickiewicza), po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.30.
    • W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Po adoracji Krąg biblijny.
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
    • Dzisiaj w  niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Rachunek wyniósł 4820 zł.
  3. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne.
  5. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  6. Zapraszamy do zakrystii i kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. + Halina Skuza z ul. Malczewskiego l. 63
    • Śp. + Alojzy Wegner z ul. Kartuskiej l. 90

Przypominamy i zachęcamy do udziału w wyborach do Rady Dzielnicy. Wybory odbędą się w niedzielę 24 marca w godz. 7-21. W trzech Komisjach w SP nr 14 przy ul. Kartuskiej i SP nr 58 przy ul. Skarpowej.
Budżet Rad Dzielnic zależy od frekwencji w dniu wyborów więc tym bardziej jest to obywatelski obowiązek aby wziąć udział w wyborach. Dzięki temu Rada Dzielnicy będzie miała więcej pieniędzy do wydania na terenie dzielnicy.
Natomiast Wzgórze Mickiewicza głosuje na Chełmie w SP nr 8 na ul. Dragana.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

161 0.19009399414062