XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022 r.

7 sierpnia 2022

1. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
  2. Adoracja w kaplicy św. Rity od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.30.
  3. Czas wakacji i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Tym, którzy kończą swoje wakacje życzymy bezpiecznego powrotu do domu. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  4. W piątek 12 sierpnia wejście Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.
  5. W sobotę 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 18.00 Msza Św. i Różaniec fatimski wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. Neoprezbiter Cezary Maksymowicz, który również udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  6. Z kalendarza liturgicznego:
    • w poniedziałek – Św. Dominika;
    • we wtorek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża;
    • w środę – Św. Wawrzyńca; w piątek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego
  7. W niedzielę, 14 sierpnia minie już 7 lat od wprowadzenia Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej Parafii i sześć lat od przyjęcia Krzyża od grobu bł. Ks. Jerzego. Czcicieli Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zapraszamy na Mszę św. o godzinie 13.00. Po Mszy św. procesja do krzyża z relikwiami i modlitwa za Ojczyznę. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi kustosz Relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki ks. Kanclerz Andrzej Kakareko. Natomiast przez całą niedzielę w ramach kazania po Komunii św. swoje świadectwo o ks. Popiełuszce będzie mówił pan Zbigniew Branach autor wielu książek i publikacji.
  8. W przyszły poniedziałek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Mszę św. o godzinie 13.00 sprawować będzie ks. Neoprezbiter Maciej Stodolski, który w naszej Parafii odbywał roczną praktykę duszpasterską. Po Mszy św. ks. Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Tego dnia będziemy także przeżywać 102. Rocznicę „Cudu nad Wisłą”.
  9. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
  10. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritasu Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego rozprowadzane są wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy przynieść do parafii do 23 sierpnia, aby pod koniec miesiąca poprzez Caritas obdarować nimi dzieci z ubogich rodzin.
  11. W dniach od 5 września do 12 września planujemy pielgrzymkę do  Medjugorie – Królowej Pokoju. Zapisy w zakrystii. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i kwartalnik Galilea.
    • śp. Mieczysław Pasich l. 69
    • śp. Maria Woronecka z ul. Ogińskiego l. 75