I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 r.

28 listopada 2021

1. Wraz z dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Roraty codziennie oprócz niedziel o godzinie 6.30, zapraszamy serdecznie. Niestety w tym roku musimy zrezygnować z herbatki roratki. Nie ma Mszy św o godzinie 7.00.
  2. Adoracja w naszej kaplicy trwa nieustannie. Adoracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 17.30 i później Różaniec za Ojczyznę.
  3. Opłatki na stół wigilijny są roznoszone po domach i mieszkaniach przez naszych starszych lektorów. Jednocześnie w opłatki można zaopatrzyć się tak jak dotychczas po każdej Mszy św. w zakrystii. Wszystkie ofiary złożone będą przeznaczone na modernizację nagłośnienia kościoła. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  4. Dzisiaj w niedzielę zapraszamy Czcicieli św. Michała Archanioła na swoje comiesięczne spotkanie a wcześniej Msza św. o godzinie 18.00.
  5. W dniach od 22 do 30 listopada zapraszamy na Nowennę do św. Andrzeja Boboli po wieczornej Mszy św. w intencji zwycięstwa prawdy i miłości w narodzie Polskim.
  6. W czasie tegorocznego Adwentu zapraszamy wszystkich na wspólne czuwanie – CZEKAMY NA CIEBIE to cykl czterech tematycznych adoracji po niedzielnych wieczornych Mszach Świętych. Zachęcamy wszystkich by w ten sposób przygotować się jeszcze pełniej na przyjście Jezusa! Dzisiaj tematem jest „Drogi naprawy życia”. Natomiast w sobotę o godzinie 18.00 zapraszamy na Lucenaria czyli odpalenie kolejnej świecy adwentowej.
  7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej Parafii. W piątek spowiedź św. od 16.30, następnie co 20 minut komunia św. dla dzieci. W tym miesiącu kapłani udadzą się do chorych z komunią św. w sobotę przed samymi świętami.
  8. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
  9. W czwartek po Adoracji na godz. 19.00 zapraszamy młodzież studiującą i pracującą na spotkanie w salce pod plebanią.
  10. W zakrystii i sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, zachęcamy do wzięcia tego nr ponieważ jest artykuł o naszej Parafii i również można nabyć świece na stół wigilijny i opłatki.
  11. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyło 10 rodzin na sumę 1250 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  12. W przyszłym tygodniu w poniedziałek miała rozpocząć się wizyta duszpasterska ale decyzją ks. Arcybiskupa ze względu na wzrost zachorowań na razie odsuwamy ją na po świętach.
  13. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości oraz wsparcie materialne.
    • Śp. Wojciech Kupper z ul. Zakopiańskiej l. 54;
    • Śp. Leszek Butrym l. 70;
    • Śp. Jan Burchard z ul. Ks. Robaka;
    • Śp. Gertruda Zakrzewska z ul. Malczewskiego l. 89;
    • Śp. Stefania Bryła z ul. Kartuskiej l. 65

Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy inne osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień

» Archiwum | Pobierz jako PDF