Zesłanie Ducha Świętego – 9.06.2019 r.

9 czerwca 2019

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są  sprawowane codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  2. Dzisiaj w niedzielę 09 czerwca 2019 przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. Jutro w poniedziałek 10 czerwca – drugi Dzień Zielonych Świąt. Święto NMP – Matki Kościoła.
  4. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam wszystkich, którzy przygotowują ołtarze albo pragną się włączyć w pomoc przy organizacji ołtarzy i procesji Bożego Ciała.
  6. Dzisiaj w niedzielę zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Domowy Kościół i Bractwo św. Pawła. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
  7. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejne spotkanie i zapisy dla uczniów, którzy jeszcze się nie zapisali, obecnych klas VIII, którzy w przyszłym roku przystąpią do sakramentu Bierzmowania. We wrześniu już nie będzie zapisów.
  8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację.
  9. Również w czwartek 13 dzień miesiąca, zapraszamy na Mszę św. Fatimską o godzinie 20.00. Mszę św. będzie sprawował i homilię wygłosi ks. Krzysztof Kinowski, Rektor naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego.
  10. W przyszłą niedzielę 16 czerwca – uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godzinie 11.30 na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na kolonię dla dzieci organizowaną przez ks. Wojciecha w dniach 7-15 lipca 2019. Zapisy u ks. Wojciecha.
  12. Dzisiaj w niedzielę przypada II niedziela. Taca jest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary. W tę niedzielę kończymy spłatę długów.
  13. Na prośbę wielu Parafian chcemy raz jeszcze zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 28.02 – 06.03.2020. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii po więcej informacji. Organizujemy również we wrześniu pielgrzymkę na Roztocze i do Lwowa w dniach 23.09 do 27.09. szczegóły w zakrystii
  14. W zakrystii można nabyć folder ze zdjęciami poświęcony historii naszej parafii. Złożone ofiary będą cegiełką na remont dachu. Polecamy również najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Wiesława Kucińska z ul. Kartuskiej l. 71
    • Śp. Zygfryd Urban z ul. Kartuskiej l. 75