XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019 r.

10 listopada 2019

1. Kartki na wypominki są jeszcze wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie oprócz niedzieli o godzinie 17.15. Msza św. za wypominanych w naszym kościele w każdy czwartek o godzinie 18.00.
  2. W tym tygodniu nabożeństwa i spotkania wspólnot w ustalonym terminie.
  3. Jutro w poniedziałek będziemy przeżywać 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. W naszym Kościele Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00. Na Mszy św. o godzinie 10.00 będziemy śpiewać po komunii uroczyste Te Deum Laudamus i po Mszy św. Boże coś Polskę. O godzinie 12 w Bazylice Mariackiej Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia. Zaproszenie od Rady dzielnicy na godzinę 17.00 do Domu Sąsiedzkiego na wspólny śpiew pieśni patriotycznych.
  4. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę 16.11 o godzinie 15.00 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych w ostatnim roku czyli od listopada do października.
  6. W przyszłą niedzielę Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Dzień Misyjny. Słowo Boże będzie głosił Misjonarz Krwi Chrystusa Ks. Andrzej Szymański.
  7. Powoli kończymy prace na dachu kościoła. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyły 23 rodziny na sumę 3650. Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną. Ofiary można składać tradycyjnie w zakrystii lub bezpośrednio na konto parafialne. W tym tygodniu udało się nam rozliczyć z Ministerstwem Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Przypominam, iż nasz wkład wynosił  450 tyś. Udało się pożyczyć 180 tyś. I powoli będziemy to spłacać.
  8. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości i wsparcie materialne.
  9. W przyszłą niedzielę 17 listopada  poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki  będą roznoszone po domach i mieszkaniach przez naszych starszych lektorów. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na remont dachu naszego kościoła.
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Irena Żmuda z ul. Kartuskiej l. 66
    • Śp. Helena Szewczuk z ul. Czereśniowej l. 93
    • Śp. Teresa Pierzchała z ul. Szarej l. 70 – III Zakon Św. Franciszka z Asyżu

Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy inne osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

» Archiwum | Pobierz jako PDF