VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

23 lutego 2020

• W środę 26 lutego Popielec – wraz z całym Kościołem rozpoczynamy czas pokuty. Dzień ten jest obowiązkowym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post. Msze Św. rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, po południu o godz. 16.30, 18.00 i 19.30. Zapraszamy serdecznie.
    • W poniedziałek i wtorek przed Popielcem zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00
    • W sobotę  29 lutego po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Czcicieli św. Michała Archanioła
    • W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, na którą serdecznie zapraszamy
    • W piątek spotkanie grupy młodzieżowej po wieczornej Mszy św. w salce
    • We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 8.45, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30. W piątek również przypada kolejny dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00. Kazania pasyjne głosił będzie kl. Maciej.
    • Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 22 marca. Rekolekcje prowadził będzie ksiądz kanonik Janusz Mathea.
  3. Spotkania dla rodziców
    • Dzieci przygotowujących się do sakramentów spowiedzi i komunii świętej – w czwartek po wieczornej mszy i adoracji czyli ok. godz. 19.00
    • Kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę, 1 marca
  4. Przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny, a także wypraszania łaski nawrócenia dla grzeszników. Tegoroczny 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będziemy przeżywać w dniach 23 do 29 lutego. Zapraszam do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.
  5. Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha skierowanego dla ludzi zagubionych, poszukujących. W tym roku Kurs będzie się odbywał u Sióstr Pallotynek przy ul. Malczewskiego od 19 marca. Zapisy po Mszy św. ewentualnie bezpośrednio na stronie Kursalpha.eu
  6. W naszej zaprzyjaźnionej szkole SP 14 odbędzie się 29.02 w sobotę Dzień Otwarty – szczegóły na plakacie.
  7. Zapraszamy do naszego kiosku
    • Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny.
    • Dzisiaj także przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na Gdańskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za złożone ofiary.
    • Również wychodząc z kościoła można pobrać ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ, która niech będzie inspiracją do uporządkowania swojego życia poprzez różne ćwiczenia.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

167 0.19330310821533