I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

1 marca 2020

1. W minioną środę wkroczyliśmy w czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
    • W poniedziałek 2 marca zmiana tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy Świętej
    • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W czwartek 5 marca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
    • Spowiedź św. w piątek od godziny 16.30, o godzinie 17.00 Msza św. I piątkowa dla dzieci
    • W sobotę 7 marca – po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną
    • We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 8.45 (na prośbę mieszkańców Wzgórza Mickiewicza), po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Dla młodzieży oraz późno wracających z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00
  3. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na ogrzewanie – rachunek za kościół wyniósł 4700 zł.
  4. W zeszłą niedzielę do puszek na seminarium zebraliśmy 940zł – Bóg zapłać!
  5. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  6. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  7. Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha skierowanego dla ludzi zagubionych, poszukujących. W tym roku Kurs będzie się odbywał u Sióstr Pallotynek przy ul. Malczewskiego od 19 marca. Więcej informacji na ulotkach i stronie kursalpha.eu.
  8. Nasz zespół muzyczny Dzięki Twej Łasce chciałby zaprosić do podjęcia wspólnej codziennej modlitwy w intencji księży. Dlatego zapraszamy do inicjatywy: OgarnijMY Księży Modlitwą. Dla osób, które chcą włączyć się do tej Wielkopostnej inicjatywy zostały wyłożone obrazki z modlitwą z tyłu kościoła.
  9. Zapraszamy do zakrystii i kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami oraz ZDRAPKĘ WIELKOPOSTNĄ.
    • Śp. Lilianna Przewoska

» Archiwum | Pobierz jako PDF