II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

8 marca 2020

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu i niedzielę Ad gentes – Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Polecamy modlitwie sprawę misji i misjonarzy.
    • W czwartek – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
    • W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – polecajmy Ojca Świętego w naszych modlitwach.
    • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 8.45 (na prośbę mieszkańców Wzgórza Mickiewicza), po południu dla dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30.
    • W Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  3. W zeszłym tygodniu do puszek na ogrzewanie zebraliśmy 1700 zł.
  4. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  5. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  6. Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha skierowanego dla ludzi zagubionych, poszukujących. Początek u Sióstr Pallotynek przy ul. Malczewskiego od 19 marca. Więcej informacji na ulotkach i stronie kursalpha.eu.
  7. Nasz zespół muzyczny Dzięki Twej Łasce chciałby zaprosić do podjęcia wspólnej codziennej modlitwy w intencji księży. Dlatego zapraszamy do inicjatywy: OgarnijMY Księży Modlitwą. Dla osób, które chcą włączyć się do tej Wielkopostnej inicjatywy zostały wyłożone obrazki z modlitwą z tyłu kościoła.
  8. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • + Cezarego Kozłowskiego z ul. Rejenta l. 74
    • + Marię Połomską z ul. Malczewskiego l. 72