III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

14 marca 2020

Pilny komunikat - maksymalnie 50 osób na Mszy św.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.

1. Przeżywamu czas Wielkiego Postu.
    • Do końca miesiąca na prośbę Kurii Gdańskiej zostają zawieszone Katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej spotkanie wspólnot. Ze względu na koronawirus odwołana jest edycja kursu alpha.
    • Od jutra zapraszamy do naszego kościoła na codzienną adorację w godzinie miłosierdzia. Rozpoczęcie codziennie od godziny 15.00. Będziemy modlić się aby Miłosierny Jezus dał nam siłę do walki z wirusem a chorym powrót do zdrowia.
    • Drogi Krzyżowe będą sprawowane tylko w obecności Liturgicznej Służby Ołtarza i transmitowane przez nasz Parafialny facebook. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00.
    • Gorzkie Żale prosimy o odśpiewanie w domach.
    • Wszystkie inne informacje będziemy przekazywać na bieżąco ze względu na dynamiczny rozwój zaistniałej sytuacji związanej z wybuchem epidemii.
  4. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, odbędą się w innym terminie.
  5. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  6. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  7. Zapraszamy do naszego kiosku. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • + Leokadia Dmowska z ul. Szarej l. 65
    • + Ryszard Sumisławski l. 69