IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

22 marca 2020

1. Dzisiejsza niedziela jest w tradycji Kościoła nazywana niedzielą Laetare - niedzielą radości. Widzimy w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w nawróceniu.
    • Do końca miesiąca na prośbę Kurii Gdańskiej zostają zawieszone Katechezy dla dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej spotkanie wspólnot.
    • Zapraszamy do naszego kościoła na codzienną prywatną adorację.  Rozpoczęcie codziennie od godziny 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będziemy modlić się aby Miłosierny Jezus dał nam siłę do walki z wirusem a chorym powrót do zdrowia.
    • Drogi Krzyżowe będą sprawowane tylko w obecności Liturgicznej Służby Ołtarza i transmitowane przez nasz Parafialny facebook. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00. Codziennie wieczorna Msza św. jest transmitowana również  przez parafialny facebook.
    • Gorzkie Żale prosimy o odśpiewanie w domach.
  3. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy na konto parafialne przelali datek na tacę.
  4. Zapraszamy do naszego kiosku. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • + Mieczysław Pieczka z ul. Szarej l. 91
    • + Cecylia Sztucka z ul. Asesora l. 98