Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

5 kwietnia 2020

1. W związku z trwającym stanem epidemii oraz wzrostem zarażeń koronawirusem gorąco prosimy o uwzględnianie w swoich działaniach wytycznych podawanych zarówno przez władze państwowe jak i kościelne.
  2. Przypominamy wszystkim iż od 25 marca we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć jednocześnie nie więcej niż 5 osób, nie licząc sprawujących posługę i przygotowujących liturgię. Jest to zapewne bardzo trudne wyzwanie i budzi wiele kontrowersji. Niemniej prosimy, aby w duchu posłuszeństwa przyjąć i respektować te zasady. Mamy nadzieję, że taka postawa pomoże przezwyciężyć kryzys i pozwoli niebawem wrócić do normalności w sprawowaniu świętych obrzędów i celebracji sakramentów z udziałem wszystkich, którzy tego pragną.
  3. A oto kilka szczegółowych informacji:
  4. Msze św., będą sprawowane w pierwszej kolejności z udziałem osób zamawiających intencję danej Mszy św. lub osób wcześniej zgłaszających się do duszpasterzy.
  5. Świątynia będzie otwarta 10 minut przed rozpoczęciem liturgii.
  6. Do odwołania zostają zawieszone wszystkie nabożeństwa poza Mszą św. w tym również przygotowanie w salce dla dzieci i młodzieży.
  7. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
  8. Uprzejmie prosimy o odprawienie Gorzkich Żali w domach.
  9. Zmieniliśmy porządek Mszy św. Wieczornej. Zamiast Mszy św. Koncelebrowanej o godzinie 18.00 będą Msze św. o godzinie 17.30, 18.00 i 18.30. do środy włącznie Chcemy aby zachowując obowiązek obecności 5 osób w Mszy mogli uczestniczyć ci, którzy ją zamówili. Dodatkowe Msze św. w niedzielę o godzinie 15.00.
  10. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich, personelu medycznego, wszystkich służb oraz o ustanie epidemii. Szczególnie zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, która jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
  11. Zwracamy się z prośbą do wszystkich o wrażliwość na tych parafian, którzy być może potrzebują pomocy i wsparcia. Jako Wasi duszpasterze zapewniamy także o szczególnej duchowej obecności i gotowości służenia wiernym. W razie jakiejkolwiek potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny.
  12. Dziękujemy za wsparcie materialne w tym trudnym czasie. 29 osobo złożyło tzw. „tacę wirtualną” na łączną kwotę 2 tys. 920 zł. Raz jeszcze pięknie dziękujemy.
    • Śp. Bogusława Burzyńska z ul. Malczewskiego l. 76

Celebracje Wielkiego Czwartku 2020