Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12.04.2020 r.

12 kwietnia 2020

1. Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie!
    KOCHANI PARAFIANIE I MILI GOŚCIE
    Jezus wchodził w czas ogołocenia krzyża mając ufność, że rozpoczyna się godzina uwielbienia Ojca, który nigdy nie zawiedzie i nawet z pieczary grobu wyprowadzi tych, których miłuje. To była Jego Pascha.
    Każdemu z Was życzymy ufności i odwagi w kroczeniu drogą swojej osobistej Paschy. Niech nasze domy, po ustaniu zagrożenia, znów wypełni radość spotkania z bliskimi, a nasza świątynia niech ożyje dzięki wspólnotowej modlitwie!
    Niech nasz Pan Zmartwychwstały dotknie jeszcze raz waszych serc, oczyszczonych przez wielkopostną pokutę i napełni je odwagą wiary, mądrością pokory i wrażliwością miłosierdzia, abyście razem z nami podjęli z radością wszystkie wyzwania codzienności jako wierni uczniowie i niestrudzeni głosiciele zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, nienawiścią, egoizmem i małodusznością. Życzymy wam miłości i pokoju, wytrwałości i wierności. Niech Zmartwychwstały Chrystus zagości w waszych rodzinach, domostwach, sąsiedztwach, miejscach pracy, nauki, odpoczynku. Niech pomaga wam w przezwyciężaniu trudności i zwątpień. Niech prowadzi was do pełni życia. Błogosławimy wam na radosne świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa i odważne świadczenie o Chrystusie żywym i obecnym pośród nas. Niech Zmartwychwstały Chrystus wam zawsze towarzyszy. Błogosławionych, zdrowych i mimo wszystko radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
    Dzisiaj zachęcamy do przyjścia miedzy Mszami, aby przyjąć komunię św. oczywiście zachowując przepisy obecności jednocześnie 5 osób.
    Codziennie od wtorku odmawiamy Różaniec o godzinie 20.30 o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.
  3. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy prosić Boga o Jego miłosierdzie dla nas i całego świata.
  4. Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznych świąt. Kapłanom, Siostrom zakonnym, Służbie liturgicznej, Panom kościelnym, Panu organiście, Panom i Paniom, którzy pomagali w przygotowaniu, dekorowaniu i sprzątaniu kościoła, Paniom pomagającym w zespole „Caritas”, zespołowi młodzieżowemu, który pięknie przygotował śpiewy na Triduum Paschalne, młodzieży, wspólnotom duszpasterskim i wszystkim parafianom za wszelką okazaną pomoc  i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

» Archiwum | Pobierz jako PDF