Niedziela Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

19 kwietnia 2020

1. Dziś przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, a zarazem patronalne święto Caritas. Rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Hasło tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia „Miłosierdzie źródłem pojednania”.
  2. Pragniemy ogłosić iż decyzją władz państwowych od 20 kwietnia we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć w zależności od powierzchni kościoła jednocześnie 1 osoba na 15 m2, a więc nasz kościół ma 1160m2. Do kościoła może wejść 77 osób licząc sprawujących posługę i przygotowujących liturgię. Prosimy, aby w duchu posłuszeństwa przyjąć i respektować te zasady. Mamy nadzieję, że taka postawa pomoże przezwyciężyć kryzys i pozwoli niebawem wrócić do normalności w sprawowaniu świętych obrzędów i celebracji sakramentów z udziałem wszystkich, którzy tego pragną.
  3. Z okazji Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy na godzinę 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Koronka będzie transmitowana przez nasze media społecznościowe.
  4. Wracamy do tradycyjnego  porządku  Mszy św. Wieczornej. Czyli od poniedziałku jedna Msza św. Koncelebrowana  o godzinie 18.00.
  5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich, personelu medycznego, wszystkich służb oraz o ustanie epidemii. Szczególnie zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, która jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
    • Śp. Andrzej Rydzykowski z ul. Szarej l. 67
    • Śp. Krzysztof Buszman z ul. Zagórnej l. 41