III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

26 kwietnia 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Przypominamy, iż decyzją władz państwowych od 20 kwietnia we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć w zależności od powierzchni kościoła jednocześnie 1 osoba na 15 m2, a więc nasz kościół ma 1160m2. Do kościoła może wejść 77 osób nie licząc sprawujących posługę i przygotowujących liturgię. Prosimy, aby w duchu posłuszeństwa przyjąć i respektować te zasady. Mamy nadzieję, że taka postawa pomoże przezwyciężyć kryzys i pozwoli niebawem wrócić do normalności w sprawowaniu świętych obrzędów i celebracji sakramentów z udziałem wszystkich, którzy tego pragną.
  3. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca spowiedź św. od godziny 16.30 natomiast z chorymi do których udajemy się z komunią św. będziemy kontaktować się telefonicznie.
  5. Nabożeństwa majowe będą sprawowane o godzinie 17.30 przed  wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce w tym roku z wiadomych przyczyn nie odbędzie się, zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym w naszym kościele. Natomiast w każdą sobotę i niedzielę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem. Wszystkie róże zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Mszę świętą.
  6. Z kalendarza Liturgicznego: w środę św. Katarzyny Sieneńskiej, 2 maja w sobotę  wyjątkowo w tym roku obchodzimy  Uroczystość Maryi Panny Królowej Polski. Dodatkowa Msza św. o godzinie 9.00.
  7. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich, personelu medycznego, wszystkich służb oraz o ustanie epidemii. Szczególnie zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, która jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej i Facebooku. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele.
  8. Rodzice dzieci I komunijnych proszone są do 15 maja o odbiór alb komunijnych. We wtorek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci I komunijnych z klasy A, w środę z klasy B, w czwartek z klasy C oraz tych rodziców, których dzieci uczęszczają do innych szkół.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Galilea.
    • Śp. Marianna Pałyga z ul. Ks. Robaka l.  88
    • Śp. Zofia Jasińska z ul. kartuska l. 92