IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020 r.

3 maja 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Przypominamy, iż decyzją władz państwowych od 20 kwietnia we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć w zależności od powierzchni kościoła jednocześnie 1 osoba na 15 m2, a więc nasz kościół ma 1160m2. Do kościoła może wejść 77 osób nie licząc sprawujących posługę i przygotowujących liturgię. Prosimy, aby w duchu posłuszeństwa przyjąć i respektować te zasady. Mamy nadzieję, że taka postawa pomoże przezwyciężyć kryzys i pozwoli niebawem wrócić do normalności w sprawowaniu świętych obrzędów i celebracji sakramentów z udziałem wszystkich, którzy tego pragną.
  3. Jutro po wieczornej Mszy św. zmiana Tajemnic żywego Różańca.
  4. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  5. Nabożeństwa majowe są sprawowane o godzinie 17.30 przed  wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce w tym roku z wiadomych przyczyn nie odbędzie się, zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym w naszym kościele. Natomiast w każdą sobotę i niedzielę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem. Wszystkie róże zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Mszę świętą.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej Parafii. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw O Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  7. Z kalendarza Liturgicznego: w poniedziałek – św. Floriana, w środę – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek – Uroczystość Świętego Stanisława – Głównego Patrona Polski (ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  8. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich, personelu medycznego, wszystkich służb oraz o ustanie epidemii. Szczególnie zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, która jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej i Facebooku.
  9. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele.
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Galilea.
    • Śp. Piotra Szczęsnego z ul. Kartuskiej l. 53

» Archiwum | Pobierz jako PDF