V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

10 maja 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Przypominamy, iż do naszego  kościoła może wejść 77 osób nie licząc sprawujących posługę i przygotowujących liturgię. Prosimy, aby w duchu posłuszeństwa przyjąć i respektować te zasady. Mamy nadzieję, że taka postawa pomoże przezwyciężyć kryzys i pozwoli niebawem wrócić do normalności w sprawowaniu świętych obrzędów i celebracji sakramentów z udziałem wszystkich, którzy tego pragną.
  3. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  4. Nabożeństwa majowe są sprawowane o godzinie 17.30 przed  wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce w tym roku z wiadomych przyczyn nie odbędzie się, zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym w naszym kościele.
    Natomiast w każdą sobotę i niedzielę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem. Wszystkie róże zapraszamy na Nabożeństwo majowe i Mszę świętą.
  5. W środę 13 maja o godz. 20.00 gromadzimy się na Mszy św. Fatimskiej zakończonej procesją ze względu na przepisy sanitarne wewnątrz  kościoła. W tym miesiącu Mszę św. będzie celebrował i homilię wygłosi ks. Ireneusz Koziorzębski. W tym dniu również 39 rocz. zamachu na Jana Pawła II, natomiast przypominamy iż w przyszły poniedziałek przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II.
  6. Z kalendarza Liturgicznego: w czwartek – św. Macieja Ap; w sobotę – św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
  7. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich, personelu medycznego, wszystkich służb oraz o ustanie epidemii. Szczególnie zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, która jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej i Facebooku.
  8. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele. Również za złożone ofiary dzisiaj na tacę inwestycyjną.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
    • Śp. Wanda Frołowicz z ul. Szarej l. 84
    • Śp. Bronisław Kobierowski z ul. Miłosza l. 76