VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

17 maja 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Od dnia dzisiejszego do naszego  kościoła może wejść 116 osób nie licząc sprawujących posługę i przygotowujących liturgię. Prosimy, aby w duchu posłuszeństwa przyjąć i respektować te zasady. Mamy nadzieję, że taka postawa pomoże przezwyciężyć kryzys i pozwoli niebawem wrócić do normalności w sprawowaniu świętych obrzędów i celebracji sakramentów z udziałem wszystkich, którzy tego pragną.
  3. Codziennie od poniedziałku  do soboty zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  4. Nabożeństwa majowe są sprawowane o godzinie 17.30 przed  wieczorną Mszą św. Natomiast w każdą sobotę i niedzielę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z Różańcem.
  5. Jutro w  poniedziałek przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Apel Papieski połączony z różańcem. Jutro wyjątkowo z tego względu nie będzie różańca o godzinie 20.30.
  6. Z kalendarza Liturgicznego:
    • Dzisiaj w niedzielę Imieniny Ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego
    • W piątek 22 maja – św. Rity z Cascii
  7. W przyszłą niedzielę 24 maja – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji chorych, cierpiących, ich bliskich, personelu medycznego, wszystkich służb oraz o ustanie epidemii. Szczególnie zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30, która jest transmitowana na parafialnej stronie internetowej i Facebooku.
  9. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3550 zł
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
    • Śp. Bronisława Piasecka z ul. Kartuskiej l. 98
    • Śp. Ireneusz Kubiak z ul. Słoneczna Dolina l. 84