Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

31 maja 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Od wczoraj zostały zniesione ograniczenia związane z ilością wiernych w kościele, jednak zachować trzeba dystans społeczny i nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką.
  3. Dzisiaj w  niedzielę 31 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny i rozpoczyna się Okres zwykły.
  5. Jutro II dzień Zielonych Świat – Święto Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. o godzinie 9.00.
  6. Od jutra 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po wieczornej Mszy Św., w tym roku połączone z Różańcem o ustanie epidemii. Od jutra nie będzie adoracji od godziny 16.30. Możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w czasie nabożeństwa czerwcowego. Nabożeństwo czerwcowe i Różaniec transmitowane przez media społecznościowe.
  7. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz w piątek po południu od godz. 16.30. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
  8. W sobotę 6 czerwca – I sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św.
  9. Niestety wspólnoty jeszcze nie mogą spotykać się w salce, ale zapraszamy na  modlitwę w czasie wieczornych Mszy św.
  10. Z kalendarza Liturgicznego:
    • W środę wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • W piątek wspomnienie św. Bonifacego
  11. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele.
  12. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF