Uroczystość Trójcy Świętej – 07.06.2020 r.

7 czerwca 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Dzisiaj w niedzielę 7.06 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  3. Z dniem 3 czerwca Metropolita Gdański odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. Zachęcamy do uczestniczenia w Eucharystii niedzielnej, ale także i codziennej.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są sprawowane codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w tym roku połączone z Różańcem o ustanie epidemii. Transmisja przez media społecznościowe.
  5. Dzisiaj również w  niedzielę o godzinie 11.30 modlimy się za dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Nie będzie tradycyjnej Rocznicy.
  6. W czwartek 11 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 i 13.00 Uroczysta Procesja do 4 ołtarzy. W tym roku ze względów epidemicznych tylko wokół kościoła. Przez cały tydzień procesja po wieczornej Mszy św. w Oktawie Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła.
  7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godzinie 20.00 Mszę świętą i homilię wygłosi ks. dr Mirosław Piskozub.
  8. Z kalendarza Liturgicznego:
    • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
    • W Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
    • W piątek – wspomnienie Bł. Męczenników Gdańskich
    • W sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy
  9. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele.
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
  11. W tym tygodniu odeszli do domu Pana:
    1. Śp. Ryszard Mech z ul. Kartuskiej l. 74
    2. Śp. Marek Lademann z ul. Tarasy l. 55