XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020 r.

14 czerwca 2020

1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian i Gości.
  2. Przez całą Oktawę Bożego Ciała z niedzielą włącznie, procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła Kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Przypominamy, iż  z dniem 3 czerwca Metropolita Gdański odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. Zachęcamy do uczestniczenia w Eucharystii niedzielnej, ale także  i codziennej.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są sprawowane codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św., w tym roku połączone z Różańcem o ustanie epidemii. Transmisja przez media społecznościowe.
  5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Siostrom zakonnym, Paniom dekorującym ołtarze, kapłanom, Służbie Liturgicznej, w szczególności ministrantom starszym, dzieciom i dziewczynkom sypiącym kwiatki, asystom, panu organiście, panom kościelnym. Bóg zapłać!
  6. Witamy ks. kleryka V roku Marcina, który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy mu obfitości łask Bożych. Jednocześnie dziękując klerykowi Maciejowi, który przez cały rok pomagał nam w duszpasterstwie, a który w sobotę przyjmie święcenia diakonatu.
  7. Z kalendarza Liturgicznego:
    • W środę 17.06 – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
    • W piątek 19.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego (nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)
    • W sobotę 20.06 – wspomnienie Nieopalanego Serca Maryi Panny
  8. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele i za dzisiejszą tacę inwestycyjną.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
  10. W tym tygodniu odeszli do domu Pana:
    • Śp. Irena Kozłowska z ul. Kartuskiej l. 92
    • Śp. Mirosław Raczkiewicz z ul. Czereśniowej l. 80