XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020 r.

19 lipca 2020

1. Różaniec w intencji Ojczyzny i o ustanie epidemii  codziennie o godz. 17.30.
  2. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  3. Litania do Najświętszej Krwi Pańskiej codziennie  po  wieczornej Mszy św.
  4. W środę spotkanie wspólnoty Krwi Chrystusa po wieczornej Mszy św.
  5. W tym tygodniu wspomnienie:
    • W środę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
    • W czwartek – święto św. Brygidy
    • W piątek – wspomnienie św. Kingi
    • W sobotę – święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
  6. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  7. 28 lipca wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku w związku z epidemią w pielgrzymce bierze udział tylko 50 osób i będzie to sztafeta, codziennie inne osoby.  W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę materiały dla grupy biało-złotej. Grupa biało-złota to grupa wsparcia modlitewnego. Dzisiaj witamy młodych ludzi, którzy przekażą więcej szczegółów.
  8. W sobotę  w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów, taka możliwość będzie także po każdej Mszy św. w niedzielę.
  9. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele oraz za złożone ofiary na kaplicę adoracji dziennej. Trwają prace przygotowawcze do rekonstrukcji hełmu na naszej wieży, w tym czasie robimy plany do pozwolenia na budowę. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyło 8 rodzin na sumę 1100 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  10. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
  11. W tym tygodniu odeszli do domu Pana:
    • śp. Krzysztof Gawecki z ul. Słoneczna Dolina l. 49
    • śp. Wanda Milczarska z ul. Malczewskiego l. 82