XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

2 sierpnia 2020

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
  2. We wtorek rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Sierpień to miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.
  4. We wtorek spotkanie po dłuższej przerwie Wspólnoty Rodziny Franciszkańskiej o godzinie 16.30. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną żyć wartościami naszego Patrona.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca spowiedź św. w piątek od godziny 17.00.
  6. W środę spotkanie wspólnoty Krwi Chrystusa po wieczornej Mszy św.
  7. W tym tygodniu wspomnienie:
    • We wtorek 04.08 – św. Jana Marii Vianneya
    • W czwartek 06.08 – Święto Przemienienia Pańskiego.
    • W sobotę 8.08 – św. Dominika
  8. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  9. 28 lipca wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku w związku z epidemią w pielgrzymce bierze udział tylko 50 osób i będzie to sztafeta, codziennie inne osoby. Grupa biało-złota to grupa wsparcia modlitewnego.
  10. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła w ubiegłym roku przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki, przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić. Przypominam, że koszt wyprodukowania to 30 zł. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii. Są również do nabycia foldery o naszym kościele i inne dewocjonalia.
  11. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele oraz za złożone ofiary na kaplicę adoracji dziennej. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyło 10 rodzin na sumę 2850 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  12. Na prośbę Biura  FidesTour, z którym współpracujemy ogłaszamy pielgrzymkę w dniach 5.10 do 9.10 śladami św. Jana Pawła i Kard. Stefana Wyszyńskiego na Podhale. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  13. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
  14. W tym tygodniu odeszli do domu Pana:
    • śp. Barbara Tomaszewska z ul. Kartuskiej l. 87
    • śp. Urszula Łukasik z ul. Łostowickiej l. 58