XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020 r.

9 sierpnia 2020

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
  3. W środę spotkanie wspólnoty Krwi Chrystusa po wieczornej Mszy św.
  4. W tym tygodniu wspomnienie:
    • W poniedziałek wspomnienie św. Wawrzyńca
    • W środę wspomnienie św. Maksymiliana
    • W czwartek 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 20.00 Msza Św. i Różaniec fatimski wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. Marcin Bukowski
    • W piątek – Święto Rocznicy poświęcenia Kościoła archikatedralnego w Gdańsku
  5. W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i owoców.
  6. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  7. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła w ubiegłym roku przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić przypominam koszt wyprodukowania 30 zł. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii. Są również do nabycia foldery o naszym kościele i inne dewocjonalia.
  8. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele oraz za złożone ofiary na kaplicę adoracji dziennej. W ubiegłym tygodniu ofiarę złożyło 8 rodzin na sumę 1550 zł. Bóg zapłać za te ofiary.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz biuletyn informacyjny. Wszystkie ogłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej.
  10. W tym tygodniu odeszli do domu Pana:
    • śp. Irena Wałkowska z ul. Kartuskiej l. 99
    • śp. Janusz Biruta z ul. Malczewskiego l. 63