W tym tygodniu:

• W czwartek 26 maja – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 13.00 i 18.00. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Procesja z Najświętszym sakramentem przejdzie ulicami: Kartuską, Tarasami, Zakopiańską i Kartuską do Kościoła. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych okien. Ze szczególną prośbą zwracamy się do wszystkich asyst, aby w procesji uczestniczyły wszystkie chorągwie. Prosimy również panów do niesienia baldachimu i kierowania ruchem. Prosimy także o pomoc przy budowie ołtarzy i zachowaniu powagi i rozmodlenia w czasie procesji. Nie wystawajmy na chodnikach, ale czynnie włączajmy się w śpiew i modlitwę.
  • Nabożeństwa Majowe w kościele do końca maja sprawowane będą przed  wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
Nie minęło jeszcze pół roku od dnia gdy na wieży naszego kościoła znowu pojawiły się zegary, a mamy kolejny powód do radości. Dzięki zaangażowaniu naszych parafianek oraz dzięki sponsorowi – firmie Nobas – powrócił do parafii przedwojenny proporzec Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej.

Proporzec Proporzec