1. W poniedziałek 1 maja – wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika. Nabożeństwa majowe będą sprawowane o godzinie 17.30 przed  wieczorną Mszą św.
    Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z nabożeństwem majowym.
    Począwszy od maja pragniemy każdego 13 dnia miesiąca do października o godz. 20.00 gromadzić się na Mszy św. Fatimskiej zakończonej procesją z Różańcem wokół kościoła.
  2. Również w poniedziałek zmianka Tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy św.
  3. W środę 3 maja w uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  4. W każdy czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację a po Adoracji po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  5. W tym tygodniu I piątek miesiąca spowiedź św. od godziny 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godzinie 17.00.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca 6 maja przed południem  kapłani odwiedzą chorych i starszych z komunią Św. Wieczorem z racji I soboty miesiąca Wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Różańcem.
  7. Pragnę poinformować wszystkich Parafian, iż otrzymaliśmy z Asyżu relikwie I stopnia naszego Patrona Św. Franciszka z Asyżu. Odbyło się to w sposób uroczysty przy grobie św. Franciszka. Teraz jesteśmy w trakcie robienia planów relikwiarza.

A jednocześnie podczas wręczania relikwii Urząd Miejski miasta Gdańska przekazał nam 200 tyś. Na remont I części dachu naszego kościoła, mam nadzieję że prace rozpoczną się bezpośrednio po długim weekendzie.
  8. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  9. W przyszłą niedzielę na wzgórzu św. Wojciecha uroczystości związane z 25 rocznicą powstania Archidiecezji.
  10. Pan odwołał do wieczności:
    • Śp. Maria Chong, l. 62
    • Śp. Krzysztof Dolatko, l. 75
    • Śp. Helena Ozarowicz z ul. Myśliwskiej l. 94

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.