Z życia parafii

W okresie wakacji czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30

Chrzty

Chrzty odbywają się w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca.
Potrzebne dokumenty: metryka urodzenia dziecka, zaświadczenie od chrzestnych, że mogą być chrzestnymi z parafii zamieszkania (w wypadku gdy mieszkają poza naszą parafią).

Śluby

Śluby odbywają się w soboty. Na trzy miesiące przed planowanym terminem należy zgłosić się do biura w celu załatwienia formalności.
Potrzebne dokumenty: metryki chrztu świeżej daty z wpisem o bierzmowaniu, dowody osobiste, świadectwa ukońcenia katechizacji.

Chorzy

Kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w każdą I sobotę miesiąca po rannych Mszach św.
Wezwania do chorych i umierających – o każdej porze.

Nauki dla narzeczonych

Odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w parafii p.w. Bożego Ciała na Morenie ul. Piecewska 9.

Poradnictwo rodzinne

Terminy spotkań ustalane są indywidualnie.

Intencje mszalne

Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym oraz zakrystii w niedzielę i w ciągu tygodnia.

Różaniec

Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 odmawiany jest Różaniec w intencji Ojczyzny.
W październiku – Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15
W listopadzie – Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.

Nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu

Wtorki, po wieczornej Mszy św., nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu.

Nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy

Środy, po wieczornej Mszy św., nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

Czwartki, po wieczornej Mszy św., nabożeństwo modlitewno-adoracyjne z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

I Czwartki miesiąca

W I Czwartki miesiąca, po wieczornej Mszy św., modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

I Piątki miesiąca

W I Piątki miesiąca, po wieczornej Mszy św., modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

I Soboty miesiąca

W I Soboty miesiąca, po wieczornej Mszy św., modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Msze święte Fatimskie

Od maja do października, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 20.00 odprawiane są Msze święte Fatimskie zakończone procesją wokół kościoła, z rozważaniem tajemnic Różańca św.

Świecka Rodzina Franciszkańska

Spotkania odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 16.30

Apostolat Maryjny

Spotkania odbywają się 27 dnia każdego miesiąca – latem o godz. 18.30, zimą o godz. 16.00

Żywy Różaniec

Wymiana tajemnic i spotkanie odbywa się w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.30

Marana Tha

Spotkania w ramach Programu Spotkań Duszpasterskich dla Dorosłych „Wieczory Nikodema” opracowanych przez Ks. prof. A. Kowalczyka odbywają się w naszej parafii w dwóch grupach:
Grupa pw. Chrystusa Króla – spotkania w II i IV środę m-ca o 18:30 w salce Caritas.
Grupa pw. Krzyża Świętego – spotkania w I i III środę m-ca o 18:30 w salce katechetycznej.
Dodatkowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie www.marana-tha.pl

Domowy Kościół

Domowy Kościół to ruch świeckich dla małżeństw, inspirowany duchowością ks. Franciszka Blachnickiego. Stanowi gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie.

Krąg biblijny

Spotkania Kręgu biblijnego odbywają się w salce katechetycznej w czwartki po wieczornej Mszy św. Są okazją do zbliżenia się do Boga poprzez systematyczne czytanie i rozważanie Pisma św.

Parafialny Zespół Caritas

Liturgiczna Służba Ołtarza

Służba liturgiczna w naszej parafii aktualnie liczy:
– 3 lektorów
– 26 ministrantów
– 8 kandydatów na ministranta
– kilkunastu ministrantów seniorów
Zbiórki odbywają się w soboty (z wyjątkiem I soboty miesiąca):
– ministranci i kandydaci ze szkoły podstawowej o godz. 10.00
– ministranci starsi o godz. 11.00
Spowiedź św. podczas każdej Mszy św.

10.00 (dla młodzieży)
11.30 (dla dzieci)