Drodzy Parafianie!
Z radością pragniemy zaprosić Was na Wieczór ze św. Szarbelem.
Święty Szarbel był maronickim mnichem i pustelnikiem z Libanu. Żył w wielkiej prostocie, nieustannej modlitwie i całkowitym zawierzeniu Bogu. Kościół katolicki wyniósł go na ołtarze. Został beatyfikowany w 1965 roku, kanonizowany w 1977. Mówi się o nim, że to święty dany nam na dzisiejsze czasy. Czczony na całym świecie jako wielki cudotwórca oraz potężny orędownik osób chorych.
Aby przybliżyć tę niezwykłą postać, zapraszamy w czwartek, 25 czerwca 2026 r. o godz. 18.00 na Eucharystię, a potem na spotkanie z Aleksandrem Bańką, który życie i duchowość św. Szarbela zgłębia od lat. Aleksander Bańka jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Śląskim, Przewodniczącym Rodziny Świętego Szarbela w Polsce i jej liderem, członkiem rady duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej, wreszcie mężem i ojcem.
Bezpośrednio po prelekcji odbędzie się krótka modlitwa uwielbienia oraz namaszczenie olejem świętego Szarbela.
