Krąg biblijny “Amen”

Spotkania wspólnoty Krąg biblijny “Amen” odbywają się

w każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej ok.18:40, w salce parafialnej.

Opiekun: ks. Marek Modzelewski

Kontakt do wspólnoty: email: maropalin@gmail.com, tel: 571 204 321

Co robimy na spotkaniach?

• Wspólnie studiujemy Pismo Święte

• Rozważamy niedzielne Ewangelie - modlitwa Lectio Divina

• Poznajemy świat Biblii - filmy, ciekawostki, sztuka

• Modlimy się Słowem Bożym

• Dzielimy się życiem, dobrą herbatą i łakociami

Zapraszamy, wzrastaj z Nami w wierze!

“Na spotkaniach kręgu biblijnego pod opieką kapłana gromadzą się osoby chcące odkrywać i poznawać tajemnice Pisma Świętego. Poprzez czytanie i rozważanie Pisma Świętego w grupie - łatwiej jest zrozumieć wskazówki jakie ukrył tam Bóg dla nas ludzi. Każdy człowiek, dzięki swej wrażliwości, odkrywa w tekście coś innego, coś co dla niego jest istotne, a możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami skłania uczestników kręgu, do refleksji i otwiera na łaskę pogłębienia swojej wiary. Taka wspólnota uczy nas też nowych form modlitwy i pozwala ją głębiej przeżywać.”

Zyta, Gdańsk 2023

Krąg Biblijny “Amen” poleca:

„Apostoł Paweł napisał, że Chrystus jest mocą i mądrością Bożą; otóż ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy i mądrości Bożej. A zatem nieznajomość Pisma jest nieznajomością Chrystusa”

Św. Hieronim