I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

10 marca 2019

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
    • We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 8.45 (na prośbę mieszkańców Wzgórza Mickiewicza), po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.30.
    • W czwartek 14 marca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Po adoracji Krąg biblijny.
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
    • Dzisiaj w  niedzielę II niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na inwestycje. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
    • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Rachunek wyniósł 4820 zł.
  3. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  4. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  5. Parafia św. Doroty z Mątów w Jasieniu zaprasza osoby chętne do wzięcia udziału w rekolekcjach Kurs Alfa. Rekolekcje rozpoczynają się 19.03.
  6. Zapraszamy do zakrystii i kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Paulina Raplis z ul. Malczewskiego l. 97
    • Śp. Krzysztof Wlazło z ul. Ks. Robaka l. 58