Wiara

W pierwszą niedzielę Adwentu, a więc 3 grudnia 2017 roku, rozpoczęliśmy w Kościele katolickim w Polsce nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Włączając się w owocne przeżywanie tego okresu rozpoczęliśmy w naszej parafii cykl niedzielnych katechez, których celem jest przypomnienie nauki Kościoła katolickiego, a także formacja w głębszym i bardziej świadomym przeżywaniu naszej wiary. Katechezy rozpoczynają się 5 minut przed każdą Mszą świętą.

Teksty katechez zostały opracowane m.in. na podstawie Katechizmu Płockiego.