W 1917 roku Maryja w Fatimie wypowiedziała swoje życzenie: „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali różaniec”. A wcześniej w naszym polskim Gietrzwałdzie (1877), kiedy dziewczynki, którym Maryja się objawiała, zapytały Ją, czego pragnie, usłyszał…